Çeşme’nin Plajları

Çeşme Plajları İzmir’in en oldukça tercih edilen gezim bölgesi Çeşme’dir, yakınlığı tabiat güzelliği, temiz denizinden dolayı her kesimin ilk tercihi arasındadır. Çeşme de oldukça sayıda plaj bulunmakta bu yüzden tam aradığınız özellikte plajı Çeşme de bulacağınıza inanırım. Ilıca Plajı   2 km uzunluğunda ince beyaz kum sahili olan Kaplıca plajında kaynayan termal suyuyla meşhurdur, denizi […]

İzmir’in en oldukça tercih edilen gezim bölgesi Çeşme’dir, yakınlığı tabiat güzelliği, temiz denizinden dolayı her kesimin ilk tercihi arasındadır. Çeşme de oldukça sayıda plaj bulunmakta bu yüzden tam aradığınız özellikte plajı Çeşme de bulacağınıza inanırım.

Ilıca Plajı

 

2 km uzunluğunda ince beyaz kum sahili olan Kaplıca plajında kaynayan termal suyuyla meşhurdur, denizi oldukça derin değildir,  berrak ve temizdir, plajda şezlong ücretlidir; fiyatlar oldukça uygudur 5 TL’e tüm gün kiralayabilirsiniz, hafta sonları oldukça kalabalık olduğundan denizin berraklığından kumsalın sakinliğinden yararlanmak istiyorsanız hafta içi gitmenizi tavsiye ederim.

Pırlanta Plajı

 

Çiflikköyde bulunan plaj ince kum, dalga ve rüzgarıyla meşhurdur sürem süresince dalga asla tamamlanmamış olmaz bu yüzden çoğu zaman sörfçüler tercih eder, eğer sörf mevzusunda kendinize güveniyorsanız bu plaj tam size nazaran.

Dalyan (koca-karı) Plajı

 

Oldukca bilinmeyen bu yüzden oldukça kalabalık olmayan sessiz sakin, berrak , temiz ve masmavidir denizi. Mayıs ve haziran aylarında oldukça daha güzeldir.

Altın Kum Plajı

 

Adından da belli olduğu şeklinde altın sarısı kumu yardımıyla dünyada nadir görülen plajlardan biridir, Çeşme plajlarından değişik olarak açık denize baktığından dolayı suyu soğuktur, yazın kavurucu sıcağında Altın kum plajı tercihlerinizin içinde ilk sıralarda olmalıdır.

Koyu

 

Ilıcaya benzer ince kumsala haizdir, birazcık rüzgarlı olsa da sizi rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum Ayayorgi koyunun derhal bitiminde olduğundan beachlere ve su sporlarına en yakın koydur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir