Booking.com yasağı yüzünden Çeşme’de %15 rezervasyon kaybı yaşandı

Çeşme pansiyon a hoşgeldiniz. Ünlü online rezervasyon sitesi booking.com’un kapanmasına ilişkin itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Kararı yorumlayan ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Yakup Demir, ‘Çeşme’deki otel ve işletmelerin cirosunun yüzde 30’u booking.com’dan geliyordu. Bu yasak sonrasında da bu cironun neredeyse yarısını kaybettik’ dedi. Booking.com’dan  açıklama Bu karara ilişkili olarak Booking.com yetkilileri bir açıklamada bulundu: ” Mahkemenin ihtiyati tedbir […]

Çeşme pansiyon a hoşgeldiniz.

Ünlü online rezervasyon sitesi booking.com’un kapanmasına ilişkin itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Kararı yorumlayan ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Yakup Demir, ‘Çeşme’deki otel ve işletmelerin cirosunun yüzde 30’u booking.com’dan geliyordu. Bu yasak sonrasında da bu cironun neredeyse yarısını kaybettik’ dedi.

Booking.com’dan  açıklama

Bu karara ilişkili olarak Booking.com yetkilileri bir açıklamada bulundu: ” Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığımız itirazın reddine karar vermesi tarafımızda hayal kırıklığı yaratmıştır. Gerekçeli kararın her bir tarafa tebliğini takiben 2 haftalık yasal süre içinde karara itiraz edeceğimizi bildiririz. Türkiye yasalarına ve hukukuna her zaman bağlı kalacağımızı bu vesileyle yinelemek isteriz. Hizmetlerimizin, Türk turizmine katkıda bulunmak adına bizimle işbirliği yapan 13 binden fazla otel için hatırı sayılır bir konaklama potansiyeli ve katma değer yarattığına inanıyoruz. Birçok otel, ihtiyati tedbir kararının yol açtığı hizmet kesintisinden telafisi çok zor olan ölçekte zarar gördüğünü beyan etmiş ve davaya müdahil olmuştur. Dolayısıyla dava ile ilgili haklılığımıza dair inancımız devam etmektedir.” dedi.

Booking.com un bu eksikliğini Çeşmepansiyon.com olarak siz değerli pansiyon sahiplerine hizmet vermek istiyoruz. Müşterilerinizi bizim aracılığımızla bulabilirsiniz. Ayrıca her rezervasyon için komisyon ödemek zorunda da kalmazsınız.

Çeşme Pansiyonları‘nı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bunu Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir